Účtuje váš výčepní správné DPH na pivo?

Do aplikace Bonzačka jsme na žádost mnoha uživatelů implementovali novou funkci „DPH na pivo“ prostřednictvím níž bude možné od 1.5.2020 zasílat hlášení o krácení daní při prodeji točeného piva, zejména toho, kdy si pivo z restaurace odnesete domů v lahvi či džbánu.

Od května vejde v platnost zákon, který jasně stanovuje jaká daň se má u piva objevit v jakých příležitostech. Snížení DPH u točeného piva je kompenzací za náklady spojené s EET. Dá se však očekávat, že toho budou provozovatelé restaurací zneužívat a bude docházet ke značným daňovým únikům, kdy sníženou daň budou hospodští účtovat i v případě, kdy točené pivo nevypijí hosté přímo v restauraci ale odnesou si jej domů.

A zde přichází chvíle pro vás. Uživatele aplikace Bonzačka s novou, revoluční funkcí, která celý proces hlášení špatně účtovaného DPH u piva do džbánku, výrazně usnadní.

Obdržíte-li při nákupu točeného piva do džbánu účtenku na níž bude DPH 10%, účtenku prostřednictvím naší aplikace vyfoťte, stejně jako džbánek s pivem a stiskněte tlačítko ODESLAT HLÁŠENÍ. Jedná se totiž o daňový únik.

V případě třech hlášení stejného charakteru ve stejné provozovně, se automaticky v rámci digitalizace státní správy odešle elektronickou poštou podnět ke kontrole místně příslušnému finančnímu úřadu.

Jako obvykle, všechna hlášení prostřednictvím aplikace Bonzačka budou slosována, budou rozdány hodnotné ceny a ti nejšťastnější z vás se mohou těšit na víkendový pobyt na Čapím Hnízdě.

Více informací o aplikaci Bonzačka